Przejdź do menu Przejdź do treści

Opinie absolwentów

Joanna

Warto wybrać studia licencjackie na kierunku filologia hiszpańska ze względu na szeroki wachlarz zajęć przekładowych zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, co pozwala na poznanie pracy tłumacza od podszewki. Dodatkowym atutem są warsztaty tłumaczeniowe z cyklu „Manufaktura poezji” pod kierownictwem dr hab. Marty Cichockiej, podczas których studenci mogą poznać poetów z różnych zakątków hiszpańskojęzycznego świata oraz stawić czoła rozmaitym wyzwaniom przekładowym.


Magda

Studiowanie języka hiszpańskiego na UP było dla mnie przygodą, w czasie której stopniowo odkrywałam tajemnice kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Pomogli mi w tym wykładowcy, inspirujący i autentyczni w swojej pasji. Ukończyłam studia bogatsza nie tylko o dyplom, ale także zamiłowanie do języka i odwagę do ruszenia w hiszpańskojęzyczny świat. Gdybym mogła cofnąć czas, wybrałabym ten kierunek raz jeszcze.


Joanna

Joanna

Dlaczego wybrałam ten kierunek? – ze względu na ciekawy program studiów, mocną kadrę wykładowców, no i przede wszystkim ciekawość kultury hiszpańskiego obszaru językowego. Ale to zajęcia z literatury z dr Cichocką oraz bardzo praktyczne PNJH były dla mnie najbardziej wartościowe.


Jagoda

Jagoda

Studiowanie filologii hiszpańskiej na UP było dla mnie jak przebiegnięcie pierwszego maratonu. Najpierw myśl o zapisie na studia chodziła mi po głowie przez długi czas. Jak już to zrobiłam, to nie mogłam się doczekać startu. W połowie trochę opadłam z sił, pytałam się „Po co mi to było?”, ale przez cały czas miałam gorący doping wykładowców, którzy nie pozwalali mi się poddać. Tuż przed końcem nastąpiła pełna mobilizacja, a po przekroczeniu linii mety, kiedy emocje już opadły, pomyślałam „Było super, z chęcią zrobiłabym to jeszcze raz!”.

Archiwa